Szkolenia
Nasze social media
Kobiety coraz częściej decydują się na zabieg makijażu permanentnego brwi, oczu bądź ust. Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, nazywany również tatuażem kosmetycznym, polegającym na trwałym podkreśleniu brwi (wyregulowanie ich kształtu), oczu (górna i/lub dolna kreska powieki) oraz ust (uwydatnienie, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni), którego zadaniem jest imitacja makijażu klasycznego.
Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie walorów kobiecej urody, zamaskowanie niedoskonałości (blizny, przebarwienia, plamy pigmentacyjne). Pozwala również uzyskać większą pewność siebie, co dla kobiet jest bardzo ważną cechą!
W tym artykule dowiesz się:
Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do około 0,3-0,5 mm warstwy naskórka, czyli zdecydowanie płycej niż w przypadku tatuażu tradycyjnego. Barwnik wprowadza się pod skórę cienką, jednorazową igłą w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg przebiega w komfortowej atmosferze.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg makijażu permanentnego dzieli się najczęściej na 3 etapy: konsultacja, zabieg wprowadzenia barwnika oraz korekta makijażu.
Konsultacja – wykonanie próbnego rysunku klasycznymi kosmetykami, aby zwizualizować efekt końcowy
Przeciwskazania:
Zabieg wprowadzenia barwnika - wprowadzenie barwnika (wyłącznie atestowane barwniki, które spełniają normy europejskie) pod skórę jednorazową igłą po zastosowaniu znieczulenia miejscowego:
Korekta makijażu – po około dwóch dniach, w miejscu wykonywanego zabiegu zaczynają się pojawiać strupki oraz może złuszczać się skóra. Gdy strupki całkowicie znikną (około miesiąca) wykonuje się korektę makijażu permanentnego. Jej celem jest dopigmentowanie ewentualnych ubytków, uzyskanie bardziej dokładnego i naturalnego efektu makijażu permanentnego oraz ostateczna korekta nadanych kształtów.
Pierwszy zabieg trwa od 1-3 godzin, korekta trwa od 30 minut do 2 godzin.
Trzeba pamiętać, że na to jak długo utrzyma się makijaż permanentny na naszej skórze składa się wiele czynników: typ i kondycja skóry, głębokość wprowadzenia pigmentu, indywidualna reakcja układu odpornościowego, właściwa pielęgnacja po wykonanym zabiegu oraz systematyczność uzupełniania barwnika.
Dobrze wykonany makijaż permanentny utrzymuje się średnio 1-2 lat.
Aby wspomóc proces gojenia oraz zapobiec infekcjom, należy stosować specjalne kremy (tłuste bądź z witaminą E)
Nie należy: odrywać strupków oraz używać mydła. Przez dłuższy okres nie można opalać się oraz korzystać z basenu lub sauny.
Istnieją dwie metody usunięcia makijażu permanentnego:
Makijaż permanentny jest zabiegiem, który daje kobietom niezwykłą wygodę. Możemy zastosować go na trzech partiach twarzy (brwi, oczy, usta). Gdy zdecydujemy się na ten zabieg, warto wybrać się do gabinetu, który specjalizuje się w makijażach permanentnych i porozmawiać z linergistką (osoba wykonująca takie zabiegi kosmetyczne).
Jeśli jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w naszych kursach z zakresu wykonywania makijażu permanentnego, zapraszamy!
Aktualnie dostępne szkolenia do wyboru:
BLOG > MAKIJAŻ PERMANENTNY
Nowoczesne centrum szkoleniowe dla firm oraz klientów indywidualnych. Szkolenia z zakresu kosmetologii, rehabilitacji i masażu oraz rozwoju osobistego. Możliwość organizacji indywidualnych szkoleń w naszej placówce. Sprawdź szeroką ofertę kursów dla początkujących oraz zaawansowanych specjalistów.